KAYGILARIN KÜÇÜK MEYDANI

11.png

Bir hikâyenin önemsiz kahramanı, başka bir hikâyede başkahraman olarak karşımıza çıkabiliyor. Herkes kendi hayatının başrolünde oynuyor.

Kötülükler ve acı dolu günler içinde, en doğal haliyle bir insan duyarlılığı parıldayabiliyor. Yaşam mücadelesi içinde değerler üretiliyor.

Tıpkı gerçek hayattaki gibi, Güray Işık’ın hikayelerinde sevdalar, kederler, güzellikler bir araya geliyor. Ve usta işi bir ilk kitap ortaya çıkıyor.

           

Zülfü LİVANELİ

                                                                                                                                                                                                                                                  

SATIN ALMA BAĞLANTILARI:

EDEBIYATIST.png
kitap-yurdu.png
kirmizikedi.png
odakitap.png
D&R.jpg
BKM-Kitap.png
Orion-Kitabevi.png
Kitap-Koala.png
istanbul-kitapçısı.png
Çiçek Sepeti.png
eganba-logo.png
kidega.png
sozcu-kitabevi.jpg
565D011E-6FB1-4BC7-9159-07BA1C7F63C5_edi

BABA

Sadece edebiyatçıların değil, belki de tüm sanatçıların kanayan yarasıdır BABA ve her sanatçı kanadığı yerden yazar hikayesini. Her baba biriciktir, her baba hikayesi yegâne...


Neler mi var seçkimizde: Baş tacı edilen babalar, evlatlarını başında gezdiren babalar, evlerinin direği olanlar, ailesine kol kanat...

Gidip de dönmeyen babalar var, gelip de bulamayan babalar, erkenden göçüp giden melek babalar, hayatta olup da ölüden beter olanlar, anne bile olan babalar ya da hiçbir zaman baba olamayanlar var. Anınca burnunuzun direğini sızlatan babalar, adını ağzınıza almak istemeyeceğiniz babalar.
Baba olmak zor zanaat...

 

Bir hücreden çok daha fazlası...

Yirmi sekiz kıymetli öykücünün kaleme aldığı BABA öykülerini sizin için derledik. Babalar ölmesin, babalar gitmesin, babalar unutulmasın, bir ömür bizimle yaşasın diye...

ELANOR'UN KIRMIZI BERESİ

Türkiye'nin Polisiye Dergisi Dedektif Dergi'nin 2020 yılında ilkini düzenlediği Zehirli Kalem Öykü Ödülü Yarışması'nda ilk 10'a giren 15 öyküden oluşan ve birinciliği elde eden Güray Işık'ın öyküsüyle aynı adı taşıyan "Elanor'un Kırmızı Beresi" adlı kolektif kitap Herdem Polisiye etiketiyle çıktı.